V pět hodin večer policisté na lince tísňového volání převzali informaci, že posádka zdravotnické záchranné služby vyjela na pomoc podchlazenému a dezorientovanému muži. Ten se promočený „vylodil“ na břehu řeky Moravy poblíž Moravičan. Jeho volání o pomoc zaslechl v nedaleké myslivecké chatě člověk, který přispěchal na pomoc a přivolal záchrannou službu.

"Od zmateného devětadvacetiletého muže, který nadýchal 1,75 promile alkoholu, jsme se dozvěděli jen to, že splouval Moravu společně s dalšími třemi kamarády, a to ve dvou lodích. Sled událostí si mladý muž pamatoval jen okrajově a nedovedl vysvětlit, jak se dostal na místo, kde byl nalezen. Neměl povědomí ani o tom, kam se poděli jeho kamarádi," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Záchranáři podchlazeného muže po prvotním ošetření přepravili do nemocnice.

Na základě kusých informací začali policisté pátrat po dalších vodácích. K propátrání okolí povolali další hlídky včetně psovodů se služebními psy. V pohotovosti byl i policejní vrtulník.

"Zkontaktovali jsme provozovatele půjčovny lodí, od kterého jsme se dozvěděli, že dva z mladíků již vystoupili a loď vrátili. Další dva měli pokračovat ve splouvání řeky," dodala Jiřina Vybíhalová.

Krátce po půl osmé večer se litovelským policistům podařilo ve vodě naproti vodáckému kempu v Litovli dohledat posledního z účastníků vodáckého zájezdu. Byl v pořádku, jen promočený. Nadýchal 1,21 promile.

Policisté věc dokumentují pro podezření ze spáchání přestupku na úseku zákona o vnitrozemské plavbě.