Naposledy krádež řešili ve čtvrtek, kdy dvě ženy okradly seniora ve Vápenné o 30 tisíc korun.

„Každý rok se tyto případy objevují zejména před Vánocemi a na začátku roku. Je to doba, kdy jsou senioři více doma a jsou také více opuštění, neboť je jejich blízcí tak často nenavštěvují. Spolupracujeme proto se starosty, aby obyvatele o riziku informovali,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová. Policisté apelují na všechny občany, aby byli všímaví ke svému okolí.

Krádež ve Vápenné se odehrála podle klasického scénáře. „Z mercedesu tmavě modré barvy vystoupily dvě ženy. U dveří jedna z nich požádala muže o vodu. Senior sice ženu vypoklonkoval z domu ven, v nestřežené chvíli se však druhá žena dostala nepozorovaně do kuchyně,“ popsala mluvčí policie. Zlodějka prohledala dům a z ložnice odcizila kabelku s penězi.

Podle popisu poškozeného obě ženy mluvily s nějakým přízvukem, který ale nebyl schopen rozeznat. První žena byla asi šedesátiletá, tmavé pleti, menší hodně silné postavy, na sobě měla tmavou sukni. Druhá žena byla ve věku v rozmezí 30 až 40 let, měla také tmavou pleť a menší postavu. Policie vyzývá občany, pokud si všimnou popsaného vozidla v jiné obci, aby kontaktovali policii.