Pachatel přišel do obchodu hned dvakrát. V poledne se prodavačky dotazoval na cigarety. Znovu se vrátil přibližně pět minut před půl jednou.

„Se slovy ,tak to uděláme jinak´vstoupil za prodejní pult. V pravé ruce držel dvaceticentimetrový nůž, kterým prodavačku ohrožoval a požadoval otevření poklady a vydání hotovosti. Než obchod opustil, sebral dvě krabičky cigaret a poté utekl,“ popsal průběh přepadení mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Před prodejnou pak lupič nasedl na kolo a odjel směrem na Zábřeh. Celkově způsobil škodu za přibližně šest a půl tisíce korun. Za tento zločin mu hrozí až desetiletý trest vězení.

„Pachatel byl ve věku kolem třiceti let, byl vysoký přibližně 165 centimetrů, štíhlé postavy. Hovořil česky bez přízvuku. Na očích měl silné kulaté dioptrické brýle. Oblečený byl do červené mikiny s dlouhými rukávy, tmavých kalhot a na hlavě měl tmavou kšiltovku,“ popsal lupiče Bednařík.

Policisté žádají svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali v okolí Závořické ulice v Postřelmově a viděli přicházet nebo odcházet popsaného muže, případně ho poznali na fotografiích, aby kontaktovali policii na telefonních číslech 974 779 101, 974 779 102, případně aby volali na bezplatnou tísňovou linku 158. (mik)

Lupič na záběrech bezpečnostních kamer