Do herny vtrhl maskovaný lupič před třetí hodinou ranní.

„Na sobě měl mikinu a kalhoty oblečeny naruby, na obličeji nasazenu masku a na hlavě paruku a kapuci. Vyzbrojen byl maketou revolveru a upravenou lahví s plynem do zapalovače. Po vstupu se snažil plyn nastříkat obsluze do obličeje, chytil ji do kravaty a odtáhl ji za bar," popsala přepadení mluvčí policie Tereza Neubauerová. Ženu pak zakuklenec odhodil a hbitě se zmocnil dvou číšnických peněženek. Pak z podniku rychle zmizel. Díky dobrému zabezpečení herny byla během pár minut na místě pomoc.

Záhy se kriminalistům podařilo zjistit, že lupič nebyl sám. Během noci se v herně pohybovali další dva muži, kteří lupiči evidentně připravovali půdu a tipovali vhodnou dobu na přepadení.

O víkendu pak policisté pohyb obou podezřelých mužů monitorovali. V pondělí zadrželi celou trojici, věk lupičů se pohybuje v rozmezí od třiadvaceti do sedmatřiceti let.

„Ještě týž den se kriminalistům podařilo zajistit většinu věcí, které byly při loupeži použity. Na třech různých místech v Jeseníku, kam je pachatel při útěku odhodil, posbírali oblečení, masku, zbraň i číšnické peněženky," dodala Tereza Neubauerová. Peníze ale policisté už nenašli, ty si pachatelé hned po činu rozdělili. Obnos použili na nákup pervitinu a částečně také naházeli do automatů.

Sedmatřicetiletý pachatel si již vyslechl obvinění ze spáchání zločinu loupeže a jeho dva kumpáni z účastenství ve formě pomoci na tomto zločinu. Všichni tři narkomani skončili ve vazební věznici, při uznání viny jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.