„Při kontrole, která proběhla 9. ledna, zde inspektoři zjistili značné množství myších exkrementů na podlaze provozovny a mezi prodejními pulty. Myší trus se nacházel i přímo mezi potravinami ve skladu prodejny, kde kontroloři zdokumentovali několik druhů zboží se znečištěnými obaly. Jednalo se zejména o řepkový a slunečnicový olej," popsal výsledek kontroly mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Kontroloři kromě toho odhalili, že v prodeji jsou i potraviny s prošlým datem použitelnosti a další porušení předpisů.

Na základě výsledků kontroly inspektoři prodejci zakázali prostory prodejny používat a nařídili stáhnout z prodeje šestnáct druhů potravin.

„Provozovatel následně přivolal specializovanou firmu, která provedla deratizaci prodejny i skladových prostor. Poté, co inspektoři zkontrolovali, že prodejce splnil všechna uložená opatření, odvolali zákaz prodeje," doplnil Pavel Kopřiva. Majitele prodejny čeká správní řízení a pokuta.

„Ten obchod sídlí v budově bývalého obecního úřadu. Je to stará budova, takže je možné, že se tam občas nějaké myši objeví. Chodím tam docela často, protože mi vyhovuje dlouhá otevírací doba od sedm ráno do sedmi večer, ale že bych si všiml nějakého nepořádku, to se říct nedá," řekl občan z Hrabišína, který si ale nepřál být jmenován v tisku.