Rvačka v baru skončí u soudu

Jeseník – Březnová rvačka dvou mužů z Jeseníku bude mít dohru před soudem. Policejní komisař obvinil sedmadvacetiletého muže z výtržnictví, jeho devětačtyřice­tiletého soka navíc i z ublížení na zdraví.

Incident se stal v jednom z jesenických barů. „Mladší z obviněných začal pod vlivem alkoholu vulgárně napadat barmanku. Té se zastal starší z hostů. Mladíka to neodradilo a začal provokovat. Po fyzické potyčce se starší muž otočil a z baru odešel," popsala začátek sporu policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Jenže tím celá rozepře neskončila. Mladík se vydal za svým sokem ven, ovšem narazil. Starší z mužů ho chytil pod krkem, shodil na zem a několikrát do něj kopnul. Způsobil mu zranění, které musel ošetřit lékař.

Sedmadvacetiletý rváč přitom není žádným svatouškem. Za výtržnictví už byl v posledních třech letech odsouzen. (mik)

Z auta zmizelo rádio i dalekohled

Jeseník – Škodu za více než třicet tisíc korun za sebou zanechal zloděj, který se v úterý 3. května ráno vloupal do osobního auta značky Nissan, které jeho majitel odstavil u silnice mezi Jeseníkem a Rejvízem. Pachatel rozbil boční okénko a odnesl si autorádio, dalekohled a fotoaparát s brašnou a příslušenstvím­. (mik)

Do kantýny se vydal přes mříž

Jeseník – Přes plot, kovovou mříž a okno se dostal v noci na úterý 3. května zloděj do kantýny v Jeseníku. Přivlastnil si cigarety, nealkoholické nápoje a cukrovinky za téměř osm tisíc korun. Škodu za tisícikorunu způsobil poškozením mříže a rozbitím okna. (mik)

Poškrábal lak na autě

Libina – Karoserii Škody Octavia, která stála na neoploceném pozemku v Libině na Šumpersku, poškodil v noci ze soboty na neděli 1. května neznámý vandal. V laku udělal tři podélné čáry přes celý levý bok vozu. Majitel škodu předběžně vyčíslil na třicet tisíc korun. (mik)

Nic neukradl, ale zanechal za sebou spoušť

Zábřeh – Nezvaný host se někdy v době od 24. dubna do 2. května dostal oknem do přízemního bytu v panelovém domě v ulici 17. listopadu v Zábřehu. Uvnitř pak zpřeházel věci a polil je octem a čističem na WC, nic ale neukradl. I tak ale způsobil škodu za dva tisíce korun.