Seniora mobilem kontaktoval údajný burzovní makléř, který mu nabídl zhodnocení peněz prostřednictvím obchodů na burze. Senior skočil na lep, aniž by si uvědomil, jaká rizika to obnáší, nebo se s někým poradil.

„Na radu údajného makléře si nainstaloval aplikaci pro vzdálený přístup do svého zařízení, za pomoci kterého mu rádce nainstaloval do počítače program pro obchodování na burze. V pondělí 13. listopadu senior odeslal na účet vedený ve Velké Británii částku 4 500 eur. Následně mu byla na účet vrácena částka v přepočtu přibližně tři tisíce korun údajně jako potvrzení, že vše funguje a účet je propojen s obchodem na burze,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policie ČR - ilustrační foto.
Žena ze Šumperka naletěla domnělé neteři. Přišla o desítky tisíc

Podvodník poté se seniorem komunikoval z různých čísel za účelem domluvení schůzky, ke které samozřejmě nedošlo. Senior měl navíc možnost na monitoru svého počítače sledovat, do jakých obchodů na burze pachatel investuje jeho peníze.

Podvodníci rozesílali SMS zprávy, v nichž informovali o neuhrazeném dluhu a vyzývali ke kontrole případné exekuce. Ilustrační snímek
Podvodníci mají nový způsob, jak vysát lidem účty. Lživé SMS varují před exekucí

„Ale v okamžiku, kdy chtěl nějaké vydělané peníze poslat na svůj účet, narazil na makléřovu neochotu s tím, že je potřeba investovat ještě další peníze. V ten moment se začal zabývat možností, že by mohlo jít o podvod. Tím jeho krátkodobé pondělní investování skončilo a následující den přišel s okolnostmi celé události seznámit policisty na obvodní oddělení ve Velkých Losinách,“ dodala mluvčí policistů.

Ti seniora informovali, že se stal obětí podvodníků a své investované úspory už jen stěží uvidí. Případ prověřují kriminalisté jako podvod.