Slováka nalákal inzerát na levnou koupi vozů značky Lexus. Třiatřicetiletý muž z Dobřan na Plzeňsku v něm nabízel hned dva vozy za 1,8 milionu korun. Po dohodě s kupujícím vystavil prodejce zálohovou fakturu na 1,3 milionu korun.

Podvodník měl vše do detailu promyšlené. Peníze totiž nepřišly na jeho účet, který by se dal lehce vystopovat. Našel si bílého koně, za kterého mu posloužila pětapadesátiletá žena z Jeseníku.

„Paní hledala půjčku. Přes internet našla nabídku a tento muž jí navrhl, že jí poskytne částku o dvacet tisíc vyšší, než je půjčka, když mu dá číslo svého účtu,“ popsala podvodníkův fígl mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Žena žádosti vyhověla. Když jí na účet došlo 1,3 milionu korun, tak částku podle telefonických instrukcí vyzvedla v bance v Jeseníku a odvezla do Hradce Králové, kde peníze předala čtyřiačtyřicetileté ženě z Prahy 5. „Peníze dále putovaly do rukou dosud neznámé osoby v Berouně,“ dodala Neubauerová.

Důvěřivý Slovák už své peníze ale ani jedno z vozidel neviděl. Prodejce s ním přestal komunikovat, a tak vše nahlásil policii. Ženě, která posloužila jako poslíček milionů, prozatím nic nehrozí. Kriminalisté jí neprokázali zlý úmysl se snahou obohatit se. Třiatřicetiletého muže už policie stíhá pro podvod.