Poprvé policisté vyjížděli v sobotu odpoledne do Velkých Losin. „Pětatřicetiletý muž opakovaně vnikl na pozemek svého otce i přesto, že mu bylo soudem nařízeno předběžné opatření spočívající v zákazu vstupu do rodinného domu a jeho okolí ve vzdálenosti 100 metrů,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Policisté museli použít donucovací prostředky, muže pak převezli na obvodní oddělení. Pachateli nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.
Podruhé policisté museli zamířit k rodinnému konfliktu do Loučné nad Desnou, kde pětatřicetiletý muž vyhrožoval manželce zabitím. Navíc k zastrašení ženy použil rafinovanou lest.

„Muž ženě sdělil, že jí na deset dní dostane z domu. Vzal nůž, způsobil si drobné zranění na tváři a zavolal linku 112,“ popsal mluvčí policie. Na místo se záchranáři vyrazili i policisté, těm se muž doznal, že si šrám na obličeji způsobil sám. Násilníka nakonec potkalo to, čím chtěl znepříjemnit živit své manželce: policisté ho vykázali z bytu na dobu deseti dnů. Nejednalo se totiž o jediný incident.

Do třetice policie zasahovala v Mohelnici, kde třicetiletý muž napadl svou o třináct let starší přítelkyni. Kromě nadávek jí uštědřil facku a přetáhl jí přes záda násadou od smetáku. Policisté zjistili, že podobné útoky se v bytě odehrávají od roku 2008, jejich intervaly se navíc zkracují. Také tento násilník byl z bytu vykázán.