Bývalý tajemník spor prohrál, protože jeho právní zástupce o jediný den zmeškal zákonnou lhůtu pro podání žaloby. Jejím obsahem se soud nezabýval. Proti rozsudku, který padl ve středu 8. února, se nelze odvolat. Jediným mimořádným opravným prostředkem by bylo pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

„Výpovědní lhůta končila 30. června 2010. Od toho dne začala běžet lhůta pro případnou obranu žalobou. Konec této lhůty se číselně shoduje s dnem, kdy událost nastala, v našem případě to byl 30. srpen. A žalobu doručil právník pana Janhuby sedm minut před půlnocí 31. srpna,“ uvedl vedoucí odboru vnitřních věcí radnice Miroslav Trávníček, když se vracel ze soudního jednání.

Janhuba u vynesení rozsudku nebyl, verdikt se dozvěděl od redakce Deníku. „Nedá se nic dělat, bohužel je to procesní pochybení právní kanceláře, která mě zastupovala. Dovolání zřejmě nepodám, ale definitivně se rozhodnu, až dostanu rozsudek písemně,“ řekl Janhuba.

Bývalý tajemník se s městem soudil o výpověď už podruhé. V prvním sporu šlo o výpověď, kterou mu dal starosta Zdeněk Kolář v srpnu 2008 kvůli třem dnům absence. Tento spor Janhuba v prosinci 2009 vyhrál. Kolář ho pak opakovaně vyzýval k nástupu, funkci se všemi kompetencemi mu ale vrátit nehodlal, takže Janhuba nástup odmítal. Starosta ho nakonec formálně znovu odvolal z funkce a nabídl mu volné místo na podatelně. To Janhuba odmítl a dostal výpověď. O tu se soudil teď ve druhém sporu, který prohrál.

Ve hře je ještě jeden spor mezi bývalým tajemníkem a radnicí: o výši ušlé mzdy za rok a půl, kdy po první výpovědi nemohl Janhuba svou práci šéfa úřadu vykonávat. Radnice mu peníze sice vyplatila, ale Janhuba nesouhlasí s částkou. Dostal o dvě stě tisíc korun méně, než mu podle jeho výpočtu náleží. Tato jeho žaloba zatím leží u okresního soudu.