Útok se odehrál poté, co personál baru odmítl dvojici pustit dovnitř. „Začali kopat do mříže, vulgárně nadávat hostům a personálu a domáhat se vstupu do baru," uvedla státní zástupkyně Alice Zatloukalová. Obžalovaná Gabriela Prokešová začala podle obžaloby hostům vyhrožovat, že je postřílí a mířila na ně plynovou pistolí. Její partner Eliáš Majdiak přitom držel v ruce nůž.

Čtěte také: Pobodanému muži přispěchali na pomoc

Situace začala gradovat poté, co z okna baru vyskočil jeden z hostů, aby dvojici usměrnil. „Obžalovaný na něj zaútočil tak, že jej opakovaně bodal nožem do obličeje, krku a ruky a v útoku pokračoval i poté, co poškozený zůstal ležet na zemi," popsala žalobkyně.

Muži přiběhl na pomoc další z hostů, který se Majdiakovi snažil vzít z ruky nůž, což se mu nepodařilo a při potyčce utrpěl řeznou ránu na ruce. Zbraň vzal útočníkovi až další muž, který ostatním přiběhl na pomoc. Žena mezitím hostům baru údajně vulgárně nadávala, fyzicky je napadala, kopala do zraněného muže a snažila se je udeřit dřevěnou deskou.

Prokešová dnes k soudu nedorazila a žádala, aby se konal v její nepřítomnosti. Majdiak, který je ve vazbě, se soudci přiznal, že si z útoku moc nepamatuje a o všem se dozvěděl až ráno od policistů. „Je to moc těžký, nevím, co jsem konzumoval, a ani nevím, k čemu došlo. Chtěl jsem akorát říct, že toho lituju. Nejsem člověk, který je něco takového schopen udělat," uvedl. Dodal, že běžně nepije a ani nebere drogy, v ten den však prý užil marihuanu a prášek.

Olomoucký krajský soud se bude případem zabývat do čtvrtka, v plánu má výslechy několika svědků.