Na zábřežské policisty se obrátil muž, kterého na českém inzertním portálu zaujala nabídka prodeje štěněte německého trpasličího špice. Prostřednictvím e-mailu zkontaktoval prodávající, údajně z Karlovarského kraje. Od něj se dozvěděl, že se musí postarat o svou nemocnou dceru a nezbývá jí, než se štěňat vzdát. Následně obdržel fotografie několika štěňat, ze kterých si mohl vybrat.Německý trpasličí špicNěmecký trpasličí špicZdroj: Micmic0929 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64050019

Slovo dalo slovo, zájemce se pro jedno ze štěňat rozhodl a přišla na přetřes otázka jeho přepravy. Dohoda zněla, že jakmile prodávající obdrží na svém účtu pět tisíc korun za prodej štěněte, obratem zajistí jeho přepravu prostřednictvím přepravní společnosti.

Muže posléze kontaktoval zástupce přepravní společnosti, který jej uvědomil, že se vyskytly problémy v komunikaci s majitelem psa a je zapotřebí si objednané štěně nechat napsat na sebe. Tento úkon však měl být zpoplatněn vratnou zálohou ve výši šest tisíc korun.

Tím ale komplikace s přepravou zvířete neskončily. "Přepravní společnost si dále vyptala zálohu za použití klece, v níž mělo být zvíře přepraveno letecky na letiště v Šumperku, a nebála si říct ani o vratnou zálohu za pojištění," popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Z poškozeného muže, který se snažil situaci nějakým způsobem dotáhnout do zdárného konce, prozatím neznámý podvodník vylákal devatenáct tisíc korun. Když už muž další peníze posílat nechtěl, setkal se s výhrůžkou, že také může být řešen za týrání zvířat.

Zábřežští policisté případ prověřují jako podvod.