Podle kriminalistů ale za takovou činnost stíhán být nemůže. Na tuto práci měl vyřízen živnostenský list a odváděl daně. Policisté proto apelují na další zájemce, aby byli obezřetní. ČTK to dnes řekl šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Na policii se podle mluvčího začali lidé obracet od začátku letošního roku. „Muž prostřednictvím internetové sítě inzeroval nabídku zprostředkování pracovní činnosti z domova. Obsahem práce bylo plnění obálek, kdy podmínkou k přistoupení k pracovní dohodě a zaslání instrukcí bylo zaplacení vstupního poplatku 690 korun," uvedl policejní mluvčí. Muž jim do 14 dnů poslal vše, co inzeroval. „Byl to systém letadla po internetu. Lidé za 690 korun dostali obálky s instrukcemi, nic si však nevydělali," uvedl mluvčí.

Případ kriminalisté z hospodářského odboru řešili několik měsíců pro podezření z podvodu. Nakonec zjistili, že se inzerent žádného protiprávního jednání nedopustil. „Není to nijak napadnutelné, kriminalistům vše doložil. Měl vyřízený živnostenský list a odváděl i řádně daně. Je to sice nemorální, ale o trestnou činnost nejde," dodal mluvčí.

Případ policisté odložili. Možné další zájemce nabádají k obezřetnosti. Inzeráty na zprostředkování pracovní činnosti by si měli bedlivě prostudovat a zvážit ty situace, kdy jsou předem požadovány nějaké peníze.