Motorkáře chtěla hlídka zastavit v pátek 17. listopadu v Rudě nad Moravou ve směru na Hrabenov. „Světelné a zvukové znamení a ani výzva prostřednictvím megafonu řidiče nezastavila a dál bezohledně pokračoval v jízdě vysokou rychlostí. V obci Hrabenov zahnul do vedlejší ulice a pokračoval po louce dál směrem k lesu. Vzhledem k terénu nemohla hlídka ve služebním vozidle pokračovat v pronásledování, přesto ale dál pokračovala v pátrání po okolí místa,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Elektrokolo - ilustrační foto
Senior na elektrokole narazil u Zlatých Hor do dodávky. Zemřel na místě

Při prohledávání okolí zaregistrovali policisté člověka, který vycházel z lesa, oblečený byl stejně jako motorkář a blížil se k nim. Hlídka si na něho počkala a zkontrolovala jeho totožnost. Po chvíli se muž k řízení motocyklu přiznal.

Ukázalo se, že důvodů, proč chtěl zmizet, měl více než dost.

„Motocykl řídil, i když není držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu a SPZ motocyklu nesouhlasí. Zjistilo se, že pravá značka je v depozitu a ta, co je umístěná na motorce, byla lidovou tvořivostí vyrobena s pomocí nálepek na plastovém obdélníku,“ doplnila policejní mluvčí.

Nehoda kamionu u Bukovic, při níž z převážených baterií unikla kyselina sírová. 1. listopadu 2023
Na Šumpersku boural kamion s bateriemi. Unikla z nich kyselina sírová

Ani dechová zkouška nedopadla pro prchajícího řidiče zrovna dobře, protože nadýchal 1,45 a 1,31 promile. K požití alkoholu se přiznal a skončil v nemocnici, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojeném s odběrem biologického materiálu.

„To ještě nebylo všechno, našlo se u něj i malé množství sušené hmoty s obsahem THC. U soudu mu podle trestního zákoníku hrozí až roční trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo peněžitý trest,“ uzavřela Miluše Zajícová.