Přibližně v polovině srpna se dal mladík dohromady s asijskou dívkou, která ho oslovila prostřednictvím internetové seznamky. Našli v sobě zalíbení a dívka mladíka přesvědčila, aby si stáhl aplikaci Telegram, prostřednictvím které by si mohli psát a zkusit video chat.

Netrvalo dlouho a spojili se prostřednictvím video chatu. Poprvé a taky naposledy. Mladá žena se v něm objevila nahá, netrvalo dlouho a započaly mezi nimi erotické hrátky na dálku. Po chvíli ale následoval šok.

„Displej jeho nápadnice se po nějaké době vypnul a na telefonu se mu objevilo video, kde se on sám nachází v choulostivé situaci. Následovala zpráva s vydírajícím textem, aby zaplatil dvacet tisíc korun, nebo bude video přeposláno jeho rodině a známým,“ popsala praktiky vyděračů policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladý muž měl obavy z možného odhalení, proto peníze raději odeslal na zahraniční účet. Pak přišel oznámit na policejní služebnu, co se mu stalo. Policisté se případem zabývají.

Policisté varují před erotickými hrátkami ve virtuálním světě.Policisté varují před erotickými hrátkami ve virtuálním světě.Zdroj: Policie ČR