„Pošta byla v té době již pro veřejnost uzavřena, ale policie musela evakuovat sedm zaměstnanců. Na místo se dostavil také psovod se psem, který má výcvik pro vyhledávání výbušnin, policisté prohledali také okolí pošty. Kontrola byla negativní,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Zároveň policisté začali také pátrat po pachatelkách výhružného telefonátu, ty se ale stejným způsobem začaly bavit na úkor šumperské městské policie.

„Na dotaz městského strážníka, jak se volající jmenuje, hlas odpověděl, že Arnold Schwarzenegger, slavná filmová hvězda, co s tím uděláte? Voláno bylo vždy ze stejného telefonního čísla,“ přiblížil mluvčí policie.

Zanedlouho policisté zadrželi původkyně telefonátů: osmnáctiletou dívku a její mladší kamarádku. Volala mladší dívka. „Jako důvod dívky uvedly, že si chtěly udělat z policie legraci,“ vysvětlil policejní mluvčí.

Žert bude mít ovšem dohru v podobě trestního stíhání za šíření poplašné zprávy.

Šumperští policisté se zneužíváním linky tísňového volání setkávají denně. Většinou se jedná o takzvané věčné obtěžovatele, kteří se chtějí jen vypovídat, ale ve skutečnosti o pomoc nežádají. Někteří z nich ale takto linku blokují několikrát denně.

Další skupinou jsou nudící se děti, které většinou používají veřejné automaty. Číslo 158 buď prozvánějí, nebo vykřikují a zavěsí. Časté jsou také bezdůvodné telefonáty od opilců.

S trestným činem šíření poplašné zprávy se ovšem policisté na Šumpersku setkali také nedávno, kdy byla pachatelkou teprve dvacetiletá dívka. Na tísňovou linku volala nejdříve v polovině září a vyhrožovala bombou, která měla být uložena na autobusovém nádraží v Zábřehu.

Pro policisty telefonát znamenal planý poplach, pachatelku se podařilo zanedlouho dopadnout. Stejný kousek ovšem dívka zopakovala ještě jednou, takže nakonec skončila ve vazbě. Kromě šíření poplašné zprávy má na svědomí také výtržnictví, protože v Zábřehu zapálila několik laviček a odpadkových košů.