Mrtvý po sobě nezanechal žádný dopis na rozloučenou, ale ani žádné doklady.

„Nenašli jsme v ošacení, ale ani v okolí nálezu nic, co by umožnilo ztotožnění osoby. Snažili jsme se identifikovat tělo, ale nedaří se nám to. Nemáme v evidenci žádnou pohřešovanou osobu, na kterou by seděl popis mrtvého. Zatím nemůžeme ani říci, jak dlouho tam mrtvola byla. Bližší informace budeme vědět až po pitvě,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Policisté v současné době čekají na výsledek pitvy, který by je měl v pátrání posunout dále. Zároveň se obrací s žádostí o pomoc na veřejnost.

„Jistě by mohla pomoci jakákoliv indicie nebo poznatek občanů, kteří si mohli všimnout pohybu osoby. Budeme vděčni za sebemenší vodítko k identifikaci,“ řekla Neubauerová.

Nález mrtvoly překvapil i obyvatele Kobylé nad Vidnavkou a Velké Kraše. „Pátrali jsme, ale není to nikdo známý. Nejdříve jsme si mysleli, že je to nějaký bezdomovec, ale na to měl moc čisté oblečení. Nevíme, proč se přišel oběsit právě k nám,“ pokrčila rameny starostka Kobylé nad Vidnavkou Milena Kamená (nez.).

Podle dosavadních informací, které má policie k dispozici, je velmi pravděpodobné, že oběšenec není z Jesenicka. Zopakoval by se tak případ z loňského roku. Tehdy v červenci objevil náhodný turista mrtvolu oběšence v lese pod Chlumem v katastru České Vsi. U mrtvoly bylo spáleniště dokladů a dokumentů a to se stalo jediným vodítkem.

„Ze spáleniště jsme vytáhli zbytky listiny, na které bylo čtyřmístné IČO, které nás přivedlo na stopu. Jistotu jsme získali až ke konci srpna podle zubů. Šlo o muže z Uničovska,“ dodala Neubauerová.

Sebevraždy na Jesenicku

2006 – 5, 2007 – 9, 2008 – 4, 2009 - 10

popis