Oproti minulému víkendu, kdy policisté napočítali jedenačtyřicet nehod, jde o sedmdesátiprocentní nárůst. U šesti událostí zasahovali i profesionální hasiči. Nejtragičtější nedělní autonehoda se odehrála v ranních hodinách mezi obcemi Pobučí a Jestřebí na Šumpersku. „Šestatřicetiletý řidič ze Zábřehu nezvládl průjezd mírnou levotočivou zatáčkou, vyjel mimo silnici, přerazil strom a do dalšího narazil. Muž na místě zemřel,“ popsal vážnou nehodu šumperský policejní mluvčí Miloslav Svatoň.

S těžkými zraněními vyvázl z další nehody pětatřicetiletý muž z Karviné, který odpoledne v Šumperku nedal na stopce přednost autu jedoucímu po hlavní silnici a obě vozidla se srazila. „Řidiče, který nehodu způsobil, přepravil vrtulník s těžkými poraněními břicha, vnitřních orgánů a nohy do olomoucké fakultní nemocnice,“ dodal Svatoň. ČTĚTE -ZDE

Lékaři muže hospitalizovali na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a ještě téhož dne jej operovali. „Pacientovi jsme navodili umělý spánek. Přestože je stabilní, je stále v ohrožení života,“ informoval o stavu řidiče mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant. Viníkova spolujezdkyně a jedno ze dvou dětí utrpěly lehká zranění, devatenáctiletý řidič z druhého vozu vyvázl bez úrazu.

Ani na Přerovsku a Olomoucku se nehody řidičům nevyhýbaly. „V neděli jsme řešili sedm méně závažných nehod, za celý víkend pak osmnáct,“ sdělila olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Přerovské policisty volali k nehodám za víkend hned jedenadvacetkrát. V jednom případě srazila devatenáctiletá řidička z Přerovska autem muže na motorce, který se při průjezdu levotočivou zatáčkou nedržel při okraji vozovky. Při nehodě utrpěl těžká zranění. „Zjistili jsme, že osmadvacetiletý muž nevlastní řidičské oprávnění,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

I v případu z Prostějovska, kterých se odehrálo za víkend jedenáct, šlo o srážku osobního vozu s motocyklem. „Motorkář v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení, dostal smyk a srazil se s protijedoucím osobním autem. Zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní,“ řekla prostějovská policejní mluvčí Alena Slavotínková.

ZDE > PŘEČTĚTE SI DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA