Zdravotnická záchranná služba muže převezla do nemocnice, kde během dopoledne těžkým zraněním podlehl. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o vraždu nebo neúmyslné zabití.

Údajně se jednalo muže, který se pohyboval v okruhu bezdomovců, což policistům ztěžuje ověření jeho identity, dosud nesdělili ani přibližný věk mrtvého.

„Policisté oznámení, že u obchodního centra v ulici Vítězná v Šumperku byl nalezen zraněný muž, přijali ráno od záchranářů. Událost se vyšetřuje pro podezření z trestného činu těžké ublížení zdraví s následkem smrti. Za tento trestný čin zákon ukládá trest odnětí svobody v rozmezí osm až patnáct let,“ informovala mluvčí krajského policejního ředitelství Olomouc Jitka Dolejšová.

Dodala, že kriminalisté na případu intenzívně pracují a byla nařízena soudní pitva zemřelého.

„Z dosud zjištěných poznatků a zajištěných stop vyplývá, že zranění zavinila pravděpodobně cizí osoba,“ dodala mluvčí policie.

Policisté nyní hledají svědky.

„Obracíme se tímto na veřejnost s prosbou o spolupráci. Pokud se někdo v sobotu v době od čtvrté do šesté hodiny ranní pohyboval v blízkosti obchodního centra Kaufland na ulici Vítězná v Šumperku a mohl by podat kriminalistům jakékoli informace, které by pomohly s objasněním události, ať kontaktuje policisty na nejbližší policejní služebně, případně prostřednictvím linky 158,“ vyzvala mluvčí krajského policejního ředitelství.

Obchodní centrum ve Vítězné ulici je poměrně často vyhledáváno bezdomovci, kteří se do obchodů chodí ohřát, často se zdržují také v nedalekém parku. Na stejném místě, jako v sobotu, byl před několika lety nalezen mrtvý bezdovomec, který ovšem zemřel na následky podchlazení. V silné opilosti totiž usnul na zemi.