Představil se jako americký generál sloužící v Afghanistánu. Během další komunikace, která z jeho strany probíhala lámanou češtinou, se ženě postupně začal svěřovat se strastmi svého života.

Zhruba po měsíci dopisování, kdy si žena ke svému virtuálnímu nápadníkovi vybudovala citový vztah, vyjádřil pisatel své přání usadit se v Čechách. Zároveň své nastávající přislíbil, že se o ni postará, protože je jako armádní generál velmi dobře finančně zajištěn.

Jenže pak tvrdil, že se nachází ve válečné zóně, nedisponuje hotovostí, aby mohl vycestovat, a zároveň si nemá peníze kde vybrat.

„O pár dní později žena obdržela e-mail s instrukcemi, že má na číslo účtu vedené u zahraniční banky zaslat částku 1500 Euro na pojištění, aby se mohl muž vydat na cestu. Uvedenou sumu mu odeslala, stejně tak jako další částku pět tisíc Euro, údajně na letenku,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Paní pojala podezření až poté, kdy jí ctitel požádal o dalších dvacet tisíc Euro. Obrátila se pak na policii. Podvodník tak ženu připravil v přepočtu skoro o sto sedmdesát tisíc korun. Úplně stejný případ řešili také policisté na Jesenicku.