Mladík svou sérii začal první den letošního roku, kdy před restaurací v Uhelní napadl čtyřiatřicetiletého muže z Javorníku.

„Hodil po poškozeném metrovou kovovou tyč, která ho zasáhla do hlavy a zápěstí. Zranění muže si vyžádalo lékařské ošetření a třítýdenní pracovní neschopnost,“ sdělila mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová.

O měsíc později se mladík opil a pak se vloupal do auta zaparkovaného pod přístřeškem rodinného domu v Uhelné, místní části Horní Fořt. Když nenechavec začal prohledávat interiér vozu, přistihl ho majitel, který ho předal policejní hlídce.

Poslední lumpárnu mladík provedl 13. února, vloupal se do dílny ve Vlčicích. Svou kořist, měděné kabely a vrtačku, si schoval nedaleko ve staré neobydlené budově. Na místo se pak následující den vrátil se stejně starým komplicem pro další věci. Na vloupání ale záhy přišel majitel dílny, policisty pak k oběma pachatelům přivedl služební pes.

„Mladík z Uhelné se všech skutků dopustil i přesto, že již byl za krádeže v posledních třech letech pravomocně odsouzen,“ dodala mluvčí policie.