V paneláku řádil vandal

Šumperk – Vandal řádil v noci ze čtvrtku na pátek 11. prosince ve společných prostorách panelového domu v Šumperku. Zelenou barvou postříkal stěnu, navíc poškodil skleněnou krytku na zvoncích. Bytovému družstvu tak způsobil škodu za více než pět tisíc korun. 

Na diskotéce přišel o peněženku

Šumperk – O peněženku s pěti sty korunami v hotovosti, osobními doklady a platební kartou přišel v noci na sobotu 12. prosince čtyřiatřicetiletý muž na diskotéce v Šumperku. Peněženka mu někdy během večera vypadla z kapsy u kalhot. Přisvojil si ji neznámý nálezce. Tomu v případě dopadení hrozí stíhání za zatajení nálezu. 

Řidič nadýchal skoro dvě promile

Lipová-lázně – Řidiče pod vlivem alkoholu přistihli v noci na pátek 11. listopadu policisté v Lipové-lázních na Jesenicku. Když zastavili vůz Volkswagen Passat, už na první pohled jim bylo jasné, že řidič pil. Prokázala to dechová zkouška. Pětapadesátiletému muži přístroj naměřil hodnotu 1,88 promile alkoholu v dechu. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se muž odmítl podrobit. Teď se bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Usnul na lavičce, přišel o peníze

Jeseník – Na lavičce na náměstí si v noci na pátek 11. prosince při cestě z restaurace na půl hodinky zdříml devatenáctiletý mladík ze Zlatých Hor na Jesenicku. Toho využil neznámý zloděj, který mu z kapsy bundy ukradl tři tisíce v hotovosti.