Zatím byl muž podezřelý z loupežné vraždy důchodkyně v Týništi na Rychnovsku a z loupežné vraždy svého příbuzného v Sudkově na Šumpersku, k oběma vraždám se muž doznal. Jenže kriminalisté při vyšetřování případů ze Sudkova a Týniště zjistili, že další z příbuzných obviněného je již zhruba rok nezvěstný.

„Pohřešovaný žil a pracoval v Praze, ale trvalý pobyt měl v Lípě. Obviněný v pondělí přiznal, že svého příbuzného v době jeho návštěvy v Lípě uškrtil provazem. Zdůvodnil to obavou z prozrazení, protože příbuzný chtěl údajně na policii nahlásil drobné krádeže svých věcí,“ uvedla mluvčí královehradeckého policejního ředitelství Ivana Ježková.

Tělo staršího muže nejdříve ukryl v domě, později ho hodil do studny. Na místo činu vrah tento týden pachatel dovedl policisty.

Šestatřicetiletý pachatel je nyní je nyní v hradecké vazební věznici, lítost nad svými činy údajně nevyjádřil. Za tři vraždy mu hrozí výjimečný trest. Všechny spáchal ze zištných důvodů, příbuzného ze Sudkově zabil kvůli 90 tisíci korunám. Tuto vraždu maskoval požárem. Pro peníze musela letos v lednu v Týništi nad Orlicí zemřít starší žena, kterou vrah zavřel do skříně, ve které se udusila.