Vandal posprejoval dům

Šumperk – Škodu za čtyři tisíce korun způsobil neznámý vandal, který posprejoval budovu ve Vřesové ulici v Šumperku. Čtyři nápisy složené z písmen PMS nastříkal černou a fialovou barvou nejen na budovu, ale také na skříň hlavního uzávěru plynu, kovová vrata a rozvodnu vysokého napětí. Největší nápis měl rozměr 1,5 krát 1,5 metru. Po neznámém „umělci" teď pátrá policie. (mik)

Mladíci řídili i přes zákaz

Mohelnicko – Hned dva řidiče, kteří neměli za volantem co dělat, přistihli policisté v pondělí 13. února na Mohelnicku. Brzy ráno zastavili v Družstevní ulici v Mohelnici Opel Corsa, který řídil jednadvacetiletý mladík. Ten byl už na první pohled opilý. Nadýchal 1,8 promile, navíc měl zákaz řízení.
Odpoledne pak dalšího hříšníka zastavili policisté v Líšnici. „Dvaadvacetiletý řidič mitsubishi usedl za volant přes zákaz řízení, který mu soud uložil do srpna 2018. Dechová zkouška na alkohol i test na drogy u něj byly negativní,“ sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.
Oba mladíci si zadělali na pořádné problémy. Budou se zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a první z nich navíc z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mohou skončit i za mřížemi. (mik)

Čtěte také: Surový útok na cyklostezce: bezdůvodně napadli mladý pár