„Oznámené události prověřujeme," sdělil krajský mluvčí policie Josef Bednařík. Jedna z obětí se na sociální síti svěřila se svým nepříjemným zážitkem. Popsala, že deviant je mladý a hezký muž, který jezdí v černém voze značky Audi. Jí prý zaskočil v úzké uličce u nákupního centra ve Vřesové ulici.

„Já prý z napadených dopadla nejlíp, ubránila jsem se a utekla," uvedla žena, která ovšem tvrdí, že se mělo jednat už o čtyři napadení.

Na sociální síti facebook již pilně komunikuje skupina lidí, která chce uspořádat na devianta hon. Pokud to myslí vážně, Šumperk by se měl na co těšit. Město by tak bylo ještě slavnější než Libina, kde se vzájemně střílí motorkáři.

Nicméně nezvyklý počet podivných individuí, která v poslední době na Šumpersku sexuálně obtěžují ženy i děti, si policisté neumějí vysvětlit.

„V poslední době bylo těchto případů opravdu víc, je to ojedinělé i ve srovnání s jinými okresy," konstatoval mluvčí policie Bednařík. Naposledy minulý týden dva muži lákali v Šumavské ulici do auta dvanáctiletou školačku, nabízeli jí bonbóny a svezení. Dítě naštěstí uteklo. Před několika týdny zase veřejné pohoršení v centru Šumperku budil starší muž z Hanušovic, který onanoval v autě a v parku. Stranou nezůstává ani Zábřeh, kde se rovněž nedávno před mladými dívkami ukájel muž maskovaný kuklou.