„Přepálili ochranné plastové sítě kolem kurtů na třech místech, vytrhali plastové obrubníky u běžecké dráhy, rozbili dřevěnou boudu, kam schováme vápno a nářadí. Prkna naházeli přes plot do potoka, takovou si dali práci. Vápno pak rozsypali na dráze. Navíc rozbili dveře školního bufetu," popsal zkázu školník Martin Luc, který na „dílo" nezvaných hostů přišel společně se správcem sportovního areálu v pondělí ráno.

„Ještě v devět hodin večer byl na hřišti normální provoz, jen mě zaráží, že z okolních domů v noci nikdo nic neslyšel," dodal Martin Luc.

Škoda zatím vyčíslena nebyla, ale zřejmě se bude pohybovat v řádů desetitisíců korun. Jenom výměna skleněných dveří u bufetu bude stát nejméně kolem 8 tisíc korun, levná rozhodně nebude ani výměna plastové sítě kolem kurtů.

„Policie se případem zabývá," uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Podle ředitele školy Viktora Vernera se patrně mohlo jednat o partičku výrostků, kteří se často potulují v okolí školy.

„Na kamerovém systému, kterým je vnitřek školy vybaven, je přes sklo vidět, jak se mladí u školy scházejí a popíjejí pivo. V případě zničeného hřiště si nemyslím, že by se jednalo o žáky naší školy, spíš to byla starší mládež," řekl Viktor Verner. Vandalové se zřejmě notně posilnili alkoholem, rozbité láhve pak poházeli po hřišti.

Podle ředitele školy by dalším případům nesmyslného ničení mohlo zabránit veřejné osvětlení, které na hřišti není. Případně by pomohly bezpečnostní kamery napojené na městskou policii.

„Přes den není problém, protože je přítomen správce, večer se pak brána hřiště zamyká," upřesnil ředitel Viktor Verner.

Sportoviště u školy v Šumavské ulici radnice před dvěma lety postavila za 17 milionů korun.

Školáci i veřejnost mohou využívat tři hřiště, která lemuje běžecký ovál se čtyřmi drahami. Na dalších plochách lze hrát malou kopanou, volejbal, badminton, nohejbal, tenis, basketbal a další míčové hry. Během školního roku v dopoledních hodinách hřiště využívají především žáci školy, odpoledne a o víkendech veřejnost.