„Nakonec mohli kriminalisté provést domovní prohlídky ve dvou nemovitostech a zkontrolovat tři osobní vozidla.  Šestačtyřicetiletý muž měl pervitin vyrábět nejméně od října loňského roku ve Vápenné. Prostory mu k tomu měl poskytnout další osmačtyřicetiletý pachatel. Třetí muž se k nim přidal později," informovala mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Společně si trojice také obstarávala léky, pro ty si jezdila do Polska, kde jsou volně dostupné. Drogu si pak mezi sebe narkomani dělili.

Dva z mužů policisté zadrželi na Rejvízu, když se vraceli z nákupu. V autě převáželi téměř 6 tisíc tablet léku Sudafed a různé chemikálie. Při domovních prohlídkách kriminalisté mimo jiné důkazy našli i dvě střelné zbraně, proto trestní stíhání za výrobu drog rozšířili i na nedovolené ozbrojování.

Na Jesenicku se nejedná o ojedinělý případ, nedávno i celníci zadrželi ženu, která převážela z Polska velké množství léků. Pokud by se z nich podařilo uvařit pervitin, na drogovém trhu by mělo takové množství hodnotu půl milionu korun.