„Uskutečnily se dvě rozsáhlejší dopravně bezpečnostní akce a to 2. a 5. dubna. V pátek bylo na území šumperského okresu zkontrolování 324 vozidel a policisté řešili 44 přestupků, nejčastěji se jednalo o překročení povolené rychlosti. V pondělí se jednalo o 33 přestupků, deset z nich bylo za nevyhovující technický stav auta. Ve třech případech byl zjištěn alkohol, naměřené hodnoty dechových zkoušek se pohybovaly od 0,16 do 0,86 promile,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Spěch se na velikonoční pondělí například nevyplatil dvaadvacetiletému řidiči Fiat Seicento, kterému v obci Bludov policisté naměřili rychlost 93 kilometrů v hodině.

Podobně riskoval jednačtyřicetiletý řidič Fordu Eskort, který se v Rapotíně řítil sedmasedmdesátikilometrovou rychlostí. Dechová zkouška navíc u šoféra ukázala přítomnost zbytkového alkoholu.

„Za okres Šumperk lze říci, že řidiči byli pozorní a velikonoční víkend se dvěma nehodami bez zranění a škodou přes deset tisíc korun byl na našich silnicích vcelku bezpečný. Bilance je příznivější ve srovnání s velikonocemi v roce 2009. Tehdy policisté v okrese Šumperk šetřili celkem jedenáct nahlášených dopravních nehod, při kterých bylo osm osob lehce zraněno a celková škoda se vyšplhala na částku kolem 130 tisíc korun. Při kontrolách tehdy policisté zjistili šest řidičů pod vlivem alkoholu, ve dvou případech se jednalo o hodnoty vyšší než dvě promile,“ dodal mluvčí policie.