Tragická událost se stala v malé vesnici na Šumpersku a policisté s ohledem na příbuzné bližší údaj o místě činu nesdělili. Vraha brzy dopadli. Je jím šestatřicetiletý cizí státní příslušník.

„Muž, který se stal obětí vraždy, nevycházel od neděle z bytu a nedával o sobě rodině žádné zprávy. Navíc nepřišel ani do práce. Příbuzní proto přijeli v úterý k němu domů a nalezli ho bez známek života,“ informovala krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Zjištěné skutečnosti na místě nasvědčovaly tomu, že muž zemřel násilnou smrtí. Vyšetřování proto převzali kriminalisté ze správy Severomoravského kraje. Okamžitě začali po pachateli vraždy intenzivně pátrat.

Jednou z horkých stop byly věci odcizené z bytu zavražděného muže. Pátrání po nich dovedlo pátrací tým až ke pachateli.

„Policisté muži sdělili obvinění z trestného činu vraždy. Obviněný s nimi spolupracuje. Policisté podají státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí pachatele do vazby,“ doplnila Štětínská.

Provedená pitva potvrdila, že zavražděný muž zemřel na následky zranění v neděli 4. května.

Na Šumpersku policisté letos vyšetřovali dva pokusy o vraždu. Z jednoho obvinili v dubnu pětatřicetiletého muže ze Šumperska. Ten pobodal třiadvacetiletého mladíka z Pustých Žibřidovic, z místa činu utekl, ale vystopoval ho pak policejní pes.

Takřka stejný scénář měl případ, který se odehrál v březnu poblíž vikýřovické restaurace Pod Trámky. Padesátiletý násilník ze Šumperka se s nožem vrhl na svého známého z Petrova nad Desnou. Ten se s vážným zraněním odplížil restaurace, kde mu personál a hosté zavolali záchranku. Muž napadení přežil jen zázrakem, nůž mu totiž poranil tepnu. Vraha záhy policisté našli ukrytého v nedalekém domě jeho matky, kde oba muži před hádkou popíjeli.

V roce 2007 vyšetřovali policisté vraždu, kde velkou roli sehrál alkohol, v Kopřivné. Tamní muž v opilosti zastřelil svou družku, její tělo pak hodil do žumpy v polorozpadlém statku, který dvojice obývala.