„Kriminalisté případ odložili pro nepřípustnost trestního stíhání, neboť osmnáctiletý útočník podezřelý ze zločinu vraždy zemřel,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Případ se stal v noci v bytovém domě za losinským zámkem. Policisté byli na místo přivoláni s tím, že se z domu ozývá křik a zřejmě jde o hádku nebo rvačku opilců. Když se hlídka dostala do domu, spatřila apokalyptický výjev.

Vnitřek domu byl pokryt krví. V prvním patře policisté spatřili mladíka celého od krve, který zběsile útočil nožem a tyčí na muže ležícího v tratolišti.

Agresor na výzvy policistů nereagoval, v útoku pokračoval a nakonec zaútočil i na policisty. Ti proti němu nakonec byli nuceni použít zbraň, postupně ho zasáhli střelami do obou rukou. Útočníka se podařilo zpacifikovat až po příjezdu policejních posil.

Bytovka ve Velkých Losinách, kde mělo v noci na pátek 28. října 2022 dojít k brutální vraždě 17 letého mladíka
Postřelený vrah z Losin zemřel. Apokalypsa, popisují policisté jeho běsnění

Osmnáctiletý útočník byl převezen do nemocnice, kde zemřel. Oběť, sedmnáctiletý mladík, neměl šanci přežít. Útočník mu zasadil nejméně padesát bodných ran po celém těle. Oba mladíci se přitom znali.

Soudní pitva potvrdila, že útočník měl v těle smrtící koktejl drog, alkoholu a lysohlávek.

Bytovka ve Velkých Losinách, kde mělo v noci na pátek 28. října dojít k vraždě
Losinského vraha zabil smrtící koktejl

„Znaleckým zkoumáním bylo potvrzeno, že příčinou smrti útočníka z Velkých Losin je absolutní intoxikace psychotropních látek. Jedná se o kombinaci alkoholu, THC, metaboliku meskalinu a lysohlávek," informoval loni na podzim vedoucí odboru obecné kriminality Jan Lisický.