Muž nejprve úřadoval v Javorníku. Ráno 8. července napadl v prodejně šestadvacetiletého souseda z Bernartic. Násilník přikázal muži odevzdat prstýnky za dva a půl tisíce korun.

Pak jeho tažení pokračovalo. „Zatelefonoval šestadvacetiletému a o jedenáct let staršímu muži z Jeseníku a požádal je, aby přijeli k jeskyním Na Pomezí. Když tam oba muži dorazili, zamkl je do provozovny s občerstvením,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Na staršího z vězněné dvojice pak vychrlil neuvěřitelnou historku. „Tvrdil, že dostal zaplaceno za jeho smrt,“ přiblížila situaci Neubauerová. Vězněný muž dostal strach o svůj život. Poté mu údajný najatý vrah nabídl, že pokud zaplatí, o život jej nepřipraví.

Vyděšený muž odevzdal vyděrači vše, co měl u sebe. Deset tisíc korun, zlato, telefon i platební kartu. „Také musel napsat dopis, ve kterém se mu zavázal zaplatit půl milionu korun. Dobrovolně se v dopise zřekl i auta,“ uvedla dále mluvčí Neubauerová.

Uvěznění muži se pak nabídli, že zajedou k nejbližšímu bankomatu, kde vyberou sto tisíc korun. Díky tomu se dostali ze spáru věznitele. Místo pro peníze však zamířili na policii. Ta vyděrače zadržela a umístila do cely.