V pokladně našel sedmdesát tisíc

Lipová-lázně – Tučná kořist čekala na zloděje, který se vloupal do uzamčené šatny kulturního domu v Lipové-lázních na Jesenicku. Dovnitř se dostal oknem. V pokladně pak našel sedmdesát tisíc korun v hotovosti. Další tisícikorunu bude stát oprava poškozeného okna. (mik)

Zloděj si z rampy vzal čerstvé pečivo

Bohutín – Čerstvé pečivo za přibližně tři sta korun postrádá majitel prodejny v Bohutíně na Šumpersku. Voňavé kousky zmizely na začátku týdne v brzkých ranních hodinách. Neznámý pachatel překonal bránu u zásobovací rampy, kde pekaři složili přepravky, odtud si pak pečivo zloděj vzal. (sos)

Z vozu zmizel batoh s lyžáky

Bludov – Vloupání do vozidla oznámil na policii čtyřicetiletý muž z Břeclavska. V pondělí 21. března odpoledne odstavil svůj vůz značky Škoda Octavia na volně přístupném parkovišti v Bludově na Šumpersku. Neznámý pachatel u vozidla rozbil jedno z oken a z kufru odcizil batoh s lyžařskými botami značky Head. Majitel vyčíslil ukradené věci na šest tisíc korun, další čtyři tisíce bude muset zaplatit za rozbité okno. (sos)

Muž neplatí na syn, dluží přes dvacet tisíc

Bernartice – Policie stíhá devětačtyřice­tiletého muže z Bernartic na Jesenicku, který odmítá platit výživné na svého syna. Od roku 2013 až do září 2015 měl matce dítěte posílat každý měsíc 700 korun. Muž nespolupracoval s úřadem práce při získání zaměstnání, nepožádal stát o přiznání sociálních dávek a prostředky k obživě si opatřoval nezjištěným způsobem. Nyní na výživném dluží již více než 20 tisíc korun.