Z řidičky táhl alkohol, skončila v cele
Úsov, Šumperk – Ohrožení pod vlivem návykové látky se dopustila osmadvacetiletá žena z Úsova, která se v sobotu 20. června večer vydala vozem na cestu z Bezděkova do Janoslavic. Před domem v Janoslavicích řidička přejela obrubník a zastavila. Jenže jeden z přítomných svědků cítil z motoristky alkohol, proto zavolal policii. Žena na místě počkala do příjezdu policejní hlídky, pak jí ale nic příjemného nečekalo.

„Dechová zkouška u ní ukázala 2, 43 promile alkoholu, druhé měření po několika minutách stanovilo dokonce hodnotu 2, 78 promile," informoval krajský mluvčí policie Josef Bednařík. Řidička střízlivěla v policejní cele.

Kontrolou o den později neprošel ani pětačtyřicetiletý řidič z Opavy, toho policisté zastavili v ulici Čsl. armády v Šumperku. Lustrací v evidenčním systému ochránci zákona zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do dubna příštího roku. Dechová zkouška byla negativní

Vandal škodil v sádce, uhynuly tisíce ryb
Jeseník - Dosud neznámý pachatel, který se dopustil přečinu poškození cizí věci, způsobil škodu za téměř 50 tisíc korun. Vandal škodil v pstruží líhni v Jeseníku.

„Do areálu se pachatel přikradl v noci na pátek 19. června Otevřel uzávěr jedné ze sádek, takže ryby o celkové váze kolem sto padesáti kilogramů unikly do řeky," sdělila mluvčí policie Tereza Neubauerová. Toto však nebyla jediná škoda, která vznikla. Vlivem vypuštění sádky přestala proudit voda i do níže položeného zařízení. Zhruba čtyři tisíce kusů pstruhů duhových uhynulo.

Vandal v Bludově uřezal osmnáct stromků
Bludov – Neznámý vandal v době od 19. do neděle 21. června poškodil Bludově celkem osmnáct stromků. Čtyři stromky pachatel uřezal v zámeckém parku, osm ve Františkově aleji a šest v aleji na Bludovském kopci směrem na Bludoveček. Majitelé dřevin škodu předběžně vyčíslili na 120 tisíc korun.

Z nádrže vysál naftu
Bělá pod Pradědem - Do palivové nádrže se vloupal dosud neznámý pachatel a způsobil tak škodu za více než sedm tisíc korun. Zloděj se přikradl k odstavné ploše v Bělé pod Pradědem ve dnech od pondělí do středy 24. června. Z nádrže zaparkovaného nákladního vozu odčerpal celkem 200 litrů motorové nafty v hodnotě 6,5 tisíce korun, další peníze bude stát oprava vypáčeného víčka.

Zmizely žárovky i světla
Zlaté Hory - Vloupání do soukromého objektu ve Zlatých Horách oznámil ve čtvrtek 25. června na policii třiatřicetiletý muž. Zloděj se dovnitř dostal přes pootevřené okno v kuchyni někdy od poloviny června. V kuchyni, skladu a na půdě poškodil elektroinstalaci. Poté ze světel na chodbě odcizil LED žárovky a celkem sedmadvacet kusů LED světel. Soukromá firma vyčíslila škodu odcizením na 40 tisíc korun a poškozením na 15 tisíc korun.

Pokácel cizí borovice
Sudkov - Z krádeže je podezřelý šestatřicetiletý muž z Červené Vody, který ve čtvrtek 25. června v katastru obce Sudkov vykácel kolem padesáti vzrostlých borovic. Devětačtyřicetiletá majitelka pozemku, na kterém se stromy nacházely, vše oznámila na policii v Zábřehu. Uvedla, že ke kácení nedala souhlas. Škoda byla vyčíslena na částku kolem sta tisíc korun. Za tento čin hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.