Nemá motorku ani peníze
Zábřeh – Případ podvodného jednání na internetu vyšetřují policisté, obětí se stal jednačtyřicetiletý muž ze Zábřežska. Ten na webovém portále zareagoval na inzerát nabízející k prodeji motocykl Harley Davidson za 6300 eur. Prodávající požadoval platbu předem na bankovní účet. Zájemce částku tedy poslal 23. června, motorka měla být doručena do 2. července, což se ale nestalo.

Našel vykradenou chatu
Sobotín – Vykradenou chatu v Klepáčově u Sobotína našel majitel ve čtvrtek 2. června. Nezvaný návštěvník pobral vše, co mělo nějakou hodnotu, zmizely dvě benzínové sekačky, řetězová pila a další nářadí, vše v hodnotě skoro za čtyřicet tisíc korun.

Sebral rádio i červené víno
Jeseník – Do zahradní chatky v Jeseníku se v noci na středu 1. srpna vloupal zloděj, majiteli nechal škodu za dva tisíce korun. Pachatel rozbil okno a vypáčil dřevěný rám. Ze zahradního domku si odnesl rádio na baterie a láhev červeného vína.

Zloději se hodila webkamera
Zlaté Hory - Škodu za deset tisíc korun způsobil nenechavec, kterému se zalíbila webkamera na výstupní stanici lanové dráhy na Zlatohorsku. Pachatel někdy v době od poloviny dubna do 1. července na střeše otevřel krycí hliníkový tubus a fotoaparát z něj odcizil.

Násilník zbil hosta restaurace
Písečná – Z ublížení na zdraví a výtržnictví policisté obvinili šestadvacetiletého muže z Písečné. V listopadu loňského roku pod vlivem alkoholu v restauraci napadl o rok mladšího hosta. Fyzický útok následoval po předchozí slovní rozepři. Násilník svého protivníka udeřil do obličeje, pak ho shodil na zem a dále útočil ranami a kopanci kopy. Ještě než ostatní hosté agresora chytili, stihl po pětadvacetiletém mladíkovi hodit židlí. Napadený utrpěl zranění, se kterým musel být převezen do nemocnice.

Zpronevěřil ocelové boxy
Písečná - Osmatřicetiletý muž z Brněnska si vyslechl obvinění ze zpronevěry a podvodu. Jako zaměstnanec firmy, který byl odpovědný za staveniště v Písečné, převzal do používání tři kusy ocelových pažících boxů. Loni na podzim pracovník bez souhlasu společnosti předal boxy do užívání dvaapadesátiletému, za což od něj inkasoval dvě půjčky po deseti tisících korunách. Peníze však neměl v úmyslu vrátit a použil je pro svou potřebu. Osmatřicetiletý zaměstnanec způsobil soukromé firmě škodu za více než 200 tisíc korun.

Ve škole sebral mince i maso
Javorník - Policejní komisař sdělil třiatřicetiletému muži z Javorníku podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Na konci května se poberta vloupal do školní budovy v Javorníku. Po rozbití okna a dveří se dostal do jedné z kanceláří, z ní sebral mince v celkové hodnotě skoro 600 korun. Zamířil také do vedlejšího skladu, ze kterého odcizil sedm kilo masa.

O čtrnáct dnů pachatel později navštívil kantýnu v Jeseníku. Přístup získal opět po rozbití okna a dveří. Z kantýny odcizil nejméně dvacet kartónů cigaret. Škoda dosáhla skoro 45 tisíc korun.