Kupovala auto, ale teď nemá vůz ani peníze
Česká Ves - O patnáct tisíc korun přišla sedmadvacetiletá žena z České Vsi. Na policisty se obrátila v pátek 3. července a sdělila jim, že ji neznámý pachatel podvedl a připravil o peníze.

Oznamovatelka podvodu zareagovala na inzerát na internetových stránkách, kde prodejce nabízel vozidlo Škoda Octavia za částku 46 tisíc korun. S údajným majitelem vozu se domluvila na zaplacení zálohy ve výši 15300 korun na jeho zahraniční účet. Podle pokynů mělo být vozidlo 2. července doručeno na adresu nové majitelky, která měla v ten den doplatit kupní cenu. V domluvený den se přepravní společnost ozvala se smyšlenou legendou, že auto mělo být na hranicích zadrženo celníky. Aby vůz mohl pokračovat dále, měla žena doplatit kupní cenu.

„Poškozená však přestala důvěřovat v tuto obchodní transakci a prodávajícímu odeslala mail, že od kupní smlouvy odstupuje a požaduje vrácení uhrazené zálohy," sdělila krajský mluvčí policie Tereza Neubauerová. Od té doby se zákaznicí přestali prodávající i přepravní společnost komunikovat, jejich údaje jsou nyní nekontaktní.

Z diskotéky šla bez kabelky
Česká Ves - Krádež kabelky oznámila na policii čtyřiadvacetiletá žena z České Vsi. V brzkých ranních hodinách v neděli 5. července neznámý pachatel využil její nepozornosti a na diskotéce v Jeseníku a tašku jí odcizil. S kabelkou tak dívka žena přišla o peněženku s finanční hotovostí 1500 korun, platební kartu, osobní doklady, mobilní telefon, svetr a vitamínový doplněk stravy. Majitelka škodu vyčíslila na devět tisíc korun.

Vnikl do výrobny tvarůžků
Loštice – Do výrobní budovy tvarůžků v Lošticích vnikl v době od 3. do 6. července zloděj, do objektu se spustil ze střechy okenním průlezem. Z půdy se pachatel dostal ke kancelářím, u čtyř místností poškodil dveře. Z místa poberta nic neodcizil, ale škoda na zdemolovaných dveřích činí 10 tisíc korun.

Zloděj navštívil bistro i restauraci ve Vikýřovicích
Vikýřovice – Bistro v Sokolské ulici ve Vikýřovicích navštívil v pondělí 6. července ráno zloděj, nezvanému hostu stačilo rozbít skleněné dveře. Další dveře rovněž poškodil a dostal se tak do sousední prodejny potravin. Pachatel si odnesl zásobu cigaret i příruční pokladnu s menší hotovostí, registrační pokladnu poničil. Nechal za sebou škodu skoro za 43 tisíc korun. Ve stejné ulici zloděj operoval zloděj i následující den, tentokrát v noci na úterý 7. července vnikl do restaurace Sport ba. Z lokálu si odnesl přes čtyři tisíce korun v hotovosti, balení rozpustné kávy a dva energetické nápoje. Daleko větší škodu než krádež představuje poničené vybavení.

Krádež oznámil po týdnu
Nový Malín – Až po týdnu přišel jednačtyřicetiletý muž na policii oznámit krádež. Ta se měla stát na konci června. Podle majitele do rodinného domu neznámým způsobem vnikl zloděj a z kuchyňské linky odcizil obálku s hotovostí pětadvacet tisíc korun.

Z chatky zmizela pila
Jeseník – Policisté hledají pachatele, který se v době od 3. do 7. července vloupal do zahradní chatky v Jeseníku. U zahradního domku zloděj rozbil okno, odnesl si elektrickou pilu v hodnotě kolem tisíce korun.

Zloděj šel po autobateriích
Ostružná - Vloupání do schránek autobaterií oznámil na policii čtyřiačtyřicetiletý muž. Neznámý pachatel se v noci na úterý 7. července přikradl na odstavnou plochu v Petříkově, kde byl zaparkován stavební stroj. U stroje vypáčil dvě kovové schránky, obě autobaterie odcizil. Poté zloděj násilím vnikl i do kabiny, tu ale pouze prohledal. Firma škodu stanovila přes šest tisíc korun.

Rodiče nedbali o děti, ty zameškaly ve škole dva a půl tisíce hodin
Jesenicko – Rodiče pěti nezletilých dětí – šestatřicetiletá žena a její třiapadesátiletý manžel - si nedělali příliš hlavu s docházkou svých ratolestí do školy. Problémy začaly už na podzim roku 2011, odkdy manželé neplnili své povinnosti, zanedbávali péči o děti a neřešili problémy s jejich absencí ve škole.

Děti ve školách na Jesenicku a Chomutovsku zameškaly dohromady dva a půl tisíce hodin, z toho více než pět set bylo neomluvených.

„Rodiče dětem nezajišťovali do školy dostatečné vybavení, nepodepisovali žákovské knížky ani domáčí úkoly. Děti nechali chodit zanedbané, nedbali na jejich řádnou hygienu a dodržování režimu. Po celou dobu se také odmítali zapojit do programů pro pomoc rodinám s podobnými problémy," sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.
Manželé si teď vyslechli od policie obvinění ze spáchání přečinu ohrožování výchovy mládeže. Pokud je soud uzná vinnými, mohou strávit ve vězení až dva roky.

Trojice načerno odebírala proud
Zlaté Hory – Dvě ženy ve věku osmnácti a sedmatřiceti let a sedmadvacetiletého muže ze Zlatohorska obvinil policejní komisař z přečinu krádeže. Toho se měli dopustit poté, co byl v květnu roku 2013 dům starší z žen odpojený od elektrické sítě. Stíhaný muž měl v rozvodné skříni odstranit plombu a připojit dva fázové vodiče, čímž zajistil neoprávněné připojení domu. Načerno pak odebírali proud rok a půl, až do října 2014. Celkem tak způsobili škodu za deset a půl tisíce korun.