"V batohu, který nesl mladík na zádech, našli celníci bezmála tři desítky blistrů s léky používanými k nelegální výrobě drog. Proto na místo povolali policisty. Těm se mladík následně doznal, že se chystal z léků, které si opatřil v Polsku, vyrobit metamfetamin," sdělila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Mladík se přiznal, že to nebylo poprvé. Metamfetamin měl opakovaně nelegálně vyrábět v samostatné přístavbě u domu v malé obci na Jesenicku, a to nejméně od začátku letošního roku.

"Nelegálně vyrobený pervitin měl užít nejen pro vlastní potřebu, ale distribuovat jej také dalším osobách. Po svém zadržení podezřelý policistům vydal předměty a suroviny, které k nedovolené výrobě metamfetaminu používal. Z množství léků, které u něj byly nalezeny, by si přitom mohl přijít na více než dvacet gramů metamfetaminu," doplnila mluvčí Vybíhalová.

Policejní komisař z Oddělení obecné kriminality muže obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Za uvedené jednání obviněnému, který je stíhán na svobodě, hrozí podle trestního zákoníku až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.