„Za ublížení na zdraví z nedbalosti mu původně hrozilo až deset let. Trest je podle nás přiměřený," řekl dnes ČTK soudce Vladimír Hendrych.

Útok se odehrál předloni v březnu. Žalobkyně Michaela Šoková původně uvedla, že Miko po muži požadoval vrácení peněz. Když to odmítl, dvakrát jej udeřil do tváře.

„Muž z místa utekl, obžalovaný jej začal pronásledovat. Poté jej znovu napadl, pěstí mu vrazil do pravého oka," uvedla žalobkyně. Napadený po ráně upadl a udeřil se hlavou do betonu.

Obžalovaný razantní útok popíral. Odmítal i to, že by za napadením byly peníze, které měla oběť útočníkovi dlužit. U soudu tvrdil, že muži dal pouze facku za to, že mu nadával.

„Říkal mi, že se mám vrátit na Kubu. Řval na mě čím dál víc. Pak jsem mu dal jednu facku, chtěl jsem ho chytnout, ale už bylo pozdě. Mně o to vůbec nešlo, o ty peníze. Mně vadilo, že mi nadával, nejsem vinný," hájil se před soudem Miko. Dodal, že s napadeným byli dlouholetí přátelé.

Soudce loupežné přepadení překvalifikoval na ublížení na zdraví i kvůli nevěrohodnosti jedné ze svědkyň. Původně policii tvrdila, že se o peníze, které napadenému muži vzali, s Mikem rozdělili. U soudu poté vše popřela.

Muž v nemocnici bojoval o život dva týdny, krvácení do mozku doprovázenému zápalem plic podlehl.