Majdiakovi původně hrozilo deset až 18 let. „Soud přihlédl k závažným následkům při útoku a také k tomu, že se obžalovaný dopustil dvou trestných činů," uvedl Renda. Soud muže potrestal také za výtržnictví. Obě strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání.

Pobodanému muži přispěchali na pomoc, dostali ocenění

Útok se odehrál poté, co personál baru odmítl dvojici pustit dovnitř. „Začali kopat do mříže, vulgárně nadávat hostům a personálu a domáhat se vstupu do baru," uvedla státní zástupkyně Alice Zatloukalová. Obžalovaná Prokešová začala podle obžaloby hostům vyhrožovat, že je postřílí a mířila na ně plynovou pistolí. Její partner Majdiak přitom držel v ruce nůž.

Majdiak vzápětí napadl s nožem v ruce jednoho z hostů, který vyskočil z okna, aby dvojici usměrnil. Opakovaně jej bodal nožem do obličeje, krku a ruky a v útoku pokračoval i poté, co poškozený zůstal ležet na zemi. Dalšího muže, který mu přiběhl na pomoc, Majdiak pořezal na ruce. Útočníka zastavil až třetí host. Žena podle obžaloby mezitím hostům baru údajně vulgárně nadávala, fyzicky je napadala, kopala do zraněného muže a snažila se je udeřit dřevěnou deskou. Obžalována je z výtržnictví.

Dvojice byla pod vlivem alkoholu a drog. Majdiak před soudem uvedl, že si z útoku moc nepamatuje a o všem se dozvěděl až ráno od policistů. Běžně prý alkohol ani drogy nekonzumuje, v osudný den však užil marihuanu a prášek.