Případ se začal odehrávat 2. srpna odpoledne, kdy na inzerát zareagoval údajný zájemce. Domluvili se, že si odvoz zajistí sám a ženě poslal odkaz na přepravní společnost, která měla vše zařídit.

„Na uvedené stránce měla zadat veškeré požadované údaje od čísla účtu, hesla k účtu a informace o platební kartě. Veškeré tyto údaje tam vyplnila a odeslala. Přibližně po třech hodinách ale začala mít pochybnosti o tom, co udělala, a ihned platební kartu zablokovala,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Později žena kontaktovala svoji banku a požádala o novou kartu. Pracovník jí sdělil, aby starou kartu zničila a že jí bude zaslána nová karta. Na dotaz, zda došlo k nějaké transakci či výběru peněz, dostala negativní odpověď.

Druhý pokus byl úspěšný

O dva dny později ji ale kontaktoval údajný pracovník banky, který uvedl, že se konkrétní osoba snaží manipulovat s jejím účtem. Aby o peníze nepřišla, přepojil ji na jiného pracovníka, který jí měl pomoci. Od něho se dozvěděla, že je nutné peníze poslat do jiných bank, aby byly chráněny.

Volač a klikař. Podvody na internetu. Ilustrační foto.Volač a klikač. Podvody na internetu. Ilustrační foto.Zdroj: Poskytla Policie ČR

„Poškozenou pak instruoval a naváděl, co a jak má dělat a taky jí uvedl dva účty, kam peníze odeslat. Z obavy o své finance pracovníka uposlechla a v několika platbách výše uvedenou částku poslala,“ dodala policejní mluvčí.

Tím to ale neskončilo. Údajný pracovník banky se ptal, zda má nějaké půjčky. Když mu odpověděla, že ano, tak jí řekl, že se někdo pokouší vzít na ni další půjčku, ale že jí pomůže i s tímto problémem.

Další peníze jí zachránila banka

Pak už následoval častý scénář. „Ženě poradil, jak si stáhnout aplikaci pro vzdálený přístup a po sdělení kódu se již volně a dle své libosti pohyboval v jejím účtu. Opět přišel s radou odborníka, aby si pokusila vzít půjčku ve výši 250 tisíc korun. K jejímu štěstí byla žádost ze strany bankovní společnosti zamítnuta. Po neúspěšné snaze získat další prostředky řekl pachatel poškozené, že mají tedy hotovo a odpojil se z jejího zařízení,“ informovala mluvčí policie.

Žena se následně zkontaktovala s bankou a zjistila, že se stala obětí podvodu, a celou událost oznámila. O peníze tak přišla zřejmě nadobro a zpátky na účet jí je už nikdo nepošle.