Poprvé si mladík vybral třicetiletou ženu v ulici ČSA. Žena se kolem půl sedmé ráno vracela z noční směny.

„Pachatel k ní přistoupil zezadu a ženě se pokusil strhnout z ramene kabelku. To se mu nepodařilo, protože žena se bránila a začala se s ním přetahovat. Muž se při tahanici zmocnil jejího deštníku, kterým ji udeřil do hlavy. Po úderu upadla žena na zem a lupič i s kabelkou z místa utekl. Napadená utrpěla zranění na hlavě,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Lupič se tak zmocnil osobních dokladů, platební karty, peněženky a mobilu.

První červnový den ráno mladík dokonce neváhal zaútočit na dvě ženy během čtvrt hodiny.

Čtyřiadvacetiletou ženu přepadl opět v ulici ČSA na mostě přes Sázavu, ale vzhledem k tomu, že aktivně svou kabelku bránila, utekl s prázdnou. Napadená žena ovšem skončila v péči lékařů.

Druhou oběť, dvacetiletou dívku, si vyhlédl na stejné ulici před podlahovým centrem. Ani další pokus ukrást kabelku surovému pachateli nevyšel.

„Při přetahování pachatel ženu strhl na zem a za kabelku jí táhl. Ani v tomto případě se mu jí ukrást nepodařilo a utekl. Žena utrpěla odřeniny nohou a měla poškozený oděv,“ informoval mluvčí policie.

Také při posledním přepadení v ulici 17. listopadu před řadovými garážemi 2. června ráno chránila pětačtyřicetiletá žena svou tašku velmi srdnatě. Při potyčce jí pachatel způsobil naraženinu ramene, s taškou zmizel.

Lupič ženám způsobil škodu celkem za 16 tisíc korun, dlouho se ale ze své kořisti netěšil.

„Po prvním přepadení v květnu zahájili policisté rozsáhlé šetření a pachatele zadrželi krátce po činu 2. června. Vzhledem k tomu, že se jedná o šestnáctiletého mladistvého, k jeho osobě policie nezveřejňuje žádné informace. Ke skutkům se doznal a bylo mu sděleno obvinění z loupeže,“ dodal Miloslav Svatoň.

S velmi nízkým věkem pachatele závažného trestného činu se policisté na Šumpersku nesetkali poprvé, rekordmanem je teprve čtrnáctiletý školák, který před několika měsíci přepadl s plynovou pistolí pokladníka v kase šumperského nádraží. Policisté ho zatkli jen pár minut po činu.