Muž měl těžké poranění hlavy. Zdravotnická záchranná služba ho převezla do nemocnice, kde během dopoledne těžkým zraněním podlehl. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o vraždu, nebo neúmyslné zabití.

„Z dosud zjištěných poznatků a zajištěných stop vyplývá, že zranění zavinila pravděpodobně cizí osoba. Událost se vyšetřuje pro podezření z trestného činu těžkého ublížení zdraví s následkem smrti. Za tento čin zákon ukládá trest odnětí svobody v rozmezí osm až patnáct let,“ informovala mluvčí krajského policejního ředitelství v Olomouci Jitka Dolejšová.

Dodala, že kriminalisté na případu intenzívně pracují, byla nařízena soudní pitva zemřelého. Policisté se nyní obracejí na veřejnost s prosbou o spolupráci.

„Pokud se někdo v sobotu v době od čtvrté do šesté hodiny ranní pohyboval v blízkosti obchodního centra Kaufland v ulici Vítězná v Šumperku a mohl by podat kriminalistům jakékoli informace, které by pomohly s objasněním události, ať kontaktuje policisty na nejbližší policejní služebně, případně prostřednictvím linky 158,“ vyzvala mluvčí krajského policejního ředitelství.

Rozsáhlé obchodní centrum je poměrně často vyhledáváno bezdomovci, kteří se do zdejších obchodů chodí ohřát. Často se zdržují také v nedalekém parku. Na stejném místě jako v sobotu byl před několika lety nalezen mrtvý bezdomovec, který ovšem zemřel na následky podchlazení. V silné opilosti totiž usnul na zemi.

Muže, který zemřel v sobotu, strážníci Městské policie dobře znají. Několikrát ho vykazovali z čekárny nádraží, v létě s ním řešili popíjení krabicového vína v parku.

„V komunitě místních bezdomovců se muž pohyboval už delší dobu. Naposledy ho naši strážníci vykazovali v pátek večer z Kauflandu, kde se zamkl na záchodě,“ uvedl ředitel Městské policie Šumperk Zdeněk Dočekal.

Bezdomovci v našem regionu zaměstnali policii letos už dvakrát. Na začátku ledna byla nalezena šestapadesátiletá ženy, která umrzla v lesním porostu u Bělé pod Pradědem. Dvaapadesátiletý bezdomovec zemřel v noci na 30. ledna ve Velké Kraši, kde s kamarádem žil v areálu opuštěného kravína. Ani tam ale nešlo o násilnou smrt; její příčinu určí až soudní pitva.

V minulém roce se dva opilí bezdomovci utopili při koupání v řece Desné u jezu mezi Šumperkem a Novým Malínem. Mrtvá těla našli až hasiči, když snížili hladinu tím, že vodu pustili do náhonu.