„Muž se snažil dobouchat na byt svého známého, u něhož se v té době nacházela jeho přítelkyně. S sebou si měl kvůli obavě z možného incidentu přinést železnou tyč. Sám však během okamžiku, hned poté, co jeho o dva roky mladší známý otevřel dveře svého bytu, čelil brutálnímu útoku,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Po krátké slovní rozepři na něj totiž muž z bytu zaútočil bojovou mačetou, kterou mu téměř amputoval prst na ruce a způsobil mu také vážné poranění hlavy.

„O poskytnutí první pomoci a přivolání zdravotníků a policistů se bezprostředně postarali sousedé. Útočníka policisté na místě zadrželi. Zraněného muže záchranáři přepravili k ošetření do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ doplnila mluvčí Vybíhalová.

Jak se následně ukázalo, oba účastníci před incidentem popíjeli. Oběma policisté naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu.

Útočníka kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle trestního zákoníku trest odnětí svobody na tři léta až deset let. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.