Raidová s obviněními nesouhlasí. Svou práci a ušlou mzdu i s úroky chce zpět.

Přítelkyně: Helena je skvělá

První dostala slovo Marta Holoušová, která svou přítelkyni Helenu Raidovou vylíčila jako skvělou společnici. Vyvracela svědectví úředníků, kteří do policejních záznamů vypověděli, že je Raidová nutila k návštěvám podniků, kde ji měli vyjadřovat vděčnost.

Trnovec: Měla narážky na orální sex

Jedním z návštěvníků večírků byl původně referent, pozdější zástupce vedoucí a nyní už zase referent Petr Trnovec. Ten svou bývalou nadřízenou vylíčil jako sexuální monstrum a ženu, ze které šel strach, a kterou musel z obavy ze ztráty zaměstnání poslouchat.

Policejnímu vyšetřovateli si stěžoval na sexuální obtěžování, gesta a předvádění břišního tance.

„Budete gesta předvádět, abychom si je nafotili,“ vyzvala jej soudkyně Ivana Ondryášová. „Tak břišní tanec vám nepředvedu,“ ohradil se Trnovec.

„Měla narážky na orální sex. Při konzumaci rohlíku a banánu jednoznačně ukazovala, co to je,“ postěžoval si Trnovec.

Výstřih mi zaparkovala před očima

Bývalý zástupce vedoucí má dodnes špatný pocit z ukázky břišního tance, který chtěla Raidová předvést na oslavě narozenin.

„Věděla, že se mi to nelíbí a aby to mělo tečku, tak mi hluboký výstřih zaparkovala pět centimetrů před obličejem. Oči jsem měl skloněné a nebyl jsem schopen slova,“ řekl Trnovec a zavzpomínal i na chvíli, kdy Raidová měla přijít do práce z Hradní kavárny oblečená v minisukni a fialovém korzetu.

„Ptala se, tak co, kozáku, dobrý? Když jsem ji řekl, že bych volil konzervativnější oblečení, tak mi řekla, že jsem studený, jak psí čumák,“ dodal Trnovec.

Raidová: Nestojím frontu na hřbitov

„Dělají ze mě sexuální šelmu a já nezastírám svůj kladný vztah k sexu. Ať mi prominou, že ve svých třiapadesáti letech nemám na krku věnec a nestojím frontu na hřbitov. Nejsem vyhaslá sopka, ale své partnery si vybírám,“ popřela Raidová, že by jakkoli sváděla Petra Trnovce.

Podle Petra Trnovce vládl na odboru strach. Při posezeních u kávy v kanceláři své šéfky musel poslouchat její osobní problémy, zvedat ji kdykoli telefony. Vozil ji do práce i z práce.

„Vezl jsem ji na číhanou své sokyně v lásce i k dceři pro peníze, protože byla ve finanční tísni. Pro ni a její dceru jsem dělal doma na počítači databázi, kterou potřebovala na zápočet,“ vyjmenovával mimopracovní aktivity.

Stěžovat si? Sebevražda!

Stěžovat si na svou vedoucí nikdy ze strachu nebyl. „Nebyl čas na odvahu. Obava, že mě to bude stát místo, byla velká. Já se jejího vlivu bál. Říkala, že kdo jde proti ní, je sebevrah. Jsem ženatý, otec tří dětí a přijít tady o práci se rovná sebevraždě,“ dodal Trnovec.

Raidová jeho obvinění popřela.

Mudrová skončila ze strachu u psychiatra

O obrovském strachu ze šéfky vypovídala s roztřeseným hlasem i Daniela Mudrová, která kvůli urážkám a přepracování skončila v péči psychiatra. Lékaře si soudkyně pozve na některé další líčení.

„Říkala mi, že to nemám v hlavě v pořádku, že jsem šedá myš, nula a ať táhnu do prdele, že si v Jeseníku neškrtnu, protože má ve městě konexe,“ uvedla Daniela Mudrová.

„Nikdy o nic nepoprosila ani nepoděkovala. Neklepala. Vždy rozrazila dveře a rozkazem dávala úkoly. Zakázala mi opouštět kancelář, telefonovat a chodit za kolegy,“ přiblížila jednání své bývalé šéfky Mudrová.

Na její jednání upozornila písemně ve stížnosti, nikdy ale nedostala odpověď a to ji jen utvrdilo, že její vedoucí má dlouhé prsty.

Mudrovou její nadřízená upozorňovala na nepořádek v kanceláři. V době jejích zkoušek využila podle úřednice čas k úklidu, kdy z kanceláře zmizely i její osobní věci.

Kauza pokračuje ve čtvrtek 1. října výpovědí dalších pěti svědků.