Ta se se zaměstnavatelem soudí o neplatnost výpovědi. Bývalí podřízení ji před soudem vylíčili jako despotickou fúrii, takže v závěru navrhla Raidová vlastní psychiatrické vyšetření.

Evu Mahrovou sblížil s její šéfkou, která ji sama nabídla místo u sebe na odboru, podobný osud.

Rozvod nás sblížil

„Obě jsme se rozváděly a byly si vzájemnou oporou. Měla jsem ji ráda, ale postupně začala uplatňovat nadřízený postup a stávalo se to neúnosné,“ řekla Mahrová, která musela, jak uvedla, často poslouchat osobní problémy své šéfky.

Přesto s ní a s dalšími kolegyněmi vyrážela do nočních podniků za zábavou.

Musely jsme demonstrovat, jak je úžasná

„Chodily jsme tam za jedním pánem, o kterého měla zájem, a měly jsme před ním demonstrovat, jak je úžasná. Říkala, dej mi pusu, ať vidí, jak jsem skvělá,“ přiblížila Mahrová a pokračovala: „Musela jsem ji i objímat.“ „A dělala jste to?“ zeptala se soudkyně Ivana Ondryášová. „Ano, co mi zbývalo, ale měla jsem pocity trapnosti, protože jsem si uvědomovala, že jsem šašek Kolegyně Králová musela jednat stejně. Jen Kamila Macíková to odmítla. Ona je jiná. Není na užší fyzické kontakty,“ dodala Mahrová.

„Berete líbání a objímání jako formu vítání či loučení?“ ptala se okamžitě Raidová. „Ano,“ dosvědčila Mahrová s tím, že sama Raidovou občas objala i v práci.

Zvedla sukni a ukázala, že nemá prádlo

Mahrová upozornila soud i na jednu libůstku své nadřízené. „Nijak se netajila tím, že nenosí spodní prádlo. Zvedla sukni a předvedla, že nemá prádlo,“ řekla Mahrová.

Tohle nařčení pokládá Raidová za absurdní. „Je to trapné. Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ prohlásila Raidová.

Eva Mahrová před soudem uvedla, že své vedoucí půjčovala auto, se kterým v pracovní době sledovala muže svého srdce. Měla ji půjčit i třicet tisíc korun.

„Vrátila mi jen čtyři tisíce. O zbytku řekla, že mi to vrátila na odměnách,“ postěžovala si Mahrová, podle které se Helena Raidová po svém povýšení změnila k nepoznání.

Bála jsem se jí kvůli práci

Byla despotická, panovačná. „S paní Raidovou musíte buď zcela souhlasit, nebo jste proti ní. Zastrašovala mě, že na pasech jsem jen kvůli ní a já se bála o práci. Kdysi mi řekla, že jednou bude vedoucí a stala se jí. Neměla jsem důvod jejím výhružkám nevěřit. Mluvila o nás jako o špatném materiálu, se kterým nedosáhne své vize, jako o stádu ovcí,“ prohlásila na adresu své bývalé přítelkyně Mahrová.

Helena Raidová si k soudu pozvala Viktora Mruga, pracovníka krajského úřadu, který čas od času zavítal na její odbor.

Úředník z kraje: Atmosféra byla normální

„Panovala tam vždy normální atmosféra. Nikdy jsem si žádné šikany nevšiml,“ řekl Mrug. Před soudem uvedl, že Helenu Raidovou nikdy neslyšel používat vulgarismy, natož zvedat hlas, z čehož ji obviňují její podřízení.

Peklo si údajně pod vedením Raidové prožila pětadvacetiletá Hana Kolářová. „Chtěla, abych donášela na Mudrovou, kterou chtěla vyhodit. Měla žebříček lidí, kterých se chtěla zbavit a oblíbené rčení, kdo nejde se mnou, je sebevrah. Když místostarosta Vladimír Cupal na poradě řekl, že má vedoucí plnou podporu města a volnou ruku, tak jsme dostali strach. Vždyť se starostou a místostarostou chodila na víno, a tak jsme se báli,“ řekla Kolářová.

Raidová: Je to hon na čarodějnice

Výpovědi bývalých kolegů a přátel Helenu Raidovou hodně vykolejily. „Je to jako hon na čarodějnici a lynčování. Všichni to byli mí přátelé a nemohu uvěřit tomu, co o mě řekli. Jejich slova ve mně vzbudila dojem, že mluví o někom jiném. S takovým hrozným člověkem jsem se v životě nesetkala. Abych se takto chovala, to bych musela patrně na místě zešílet a zatím nejsem zbavená svéprávnosti,“ prohlásila Raidová.

Celá kauza má podle ní sexuální podtext. „Je to dnes v módě. Já jsem temperamentnější a energičtější, ale nejsem smyslů zbavená. Své kariéře jsem věnovala spoustu let práce a nenechám se o ni snadno připravit,“ dodala Raidová.

Soud v pátek vyslechne psychiatra

V pátek 2. října soudkyně vyslechne psychiatra, v jehož péči skončila Daniela Mudrová a další tři svědky.

Reportáž z prvního dne soudu s Helenou Raidovou najdete v článku Nejsem sexuální šelma