Událost se stala v pátek 13. května večer. Hlídka Celní správy kontrolovala auta poblíž Červené Vody. Krátce po desáté hodině večer se rozhodla zastavit vozidlo Mitsubishi Space Star s českou poznávají značkou.

„Řidič daného vozidla nerespektoval pokyn k zastavení, ohrozil přítomné celníky a začal ujíždět,“ uvedl mluvčí Celní správy David Kubenz.

Nehody motocyklistů v sobotu 14. května 2022 v Jeseníku.
Rychlá jízda a štěrk, nedání přednosti. V Jeseníku bourali motorkáři

Celníci okamžitě začali podezřelé vozidlo pronásledovat. O součinnost požádali Policii ČR. Vozidlo ujíždělo směrem na Olšany a Bludov, kde se k pronásledování přidaly i hlídky policie.

Řidič se rozhodl pokračovat směrem na Bludoveček a Šumperk.

„Když si všiml, že proti němu od Šumperka přijíždí policejní vůz se zapnutým výstražným zvukovým a světelným zařízením, strhl řízení, aby ho objel, ale manévr nezvládl. Jeho auto nejprve narazilo do dřevěného oplocení obory, poté do již stojícího policejního vozu a nakonec skončilo mimo komunikaci,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Celníci ihned při výstupu z vozidla jednatřicetiletého řidiče zpacifikovali za pomocí namířené pistole. Alkohol u něj policisté vyloučili, pozitivní však byl výsledek orientačního testu na drogy, konkrétně na amfetamin či metamfetamin. Lékařskému vyšetření se však muž podrobit odmítl. Policisté rovněž zjistili, že muž má soudem zakázáno řízení až do srpna 2033.

V autě se kromě řidiče nacházela tříčlenná posádka. Při havárii se zranila jedna ze spolucestujících, zdravotničtí záchranáři ji po ošetření odvezli do nemocnice.

Hmotná škoda byla odhadnuta na padesát tisíc korun, z toho dvacet tisíc na Mitsubishi, patnáct na policejním voze a patnáct na oplocení obory. Řidič je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.