V poměrně krátkém období je zaznamenali téměř na celém teritoriu města, jednalo se například o části Krumpach, Severovýchod či ulici Československé armády.

„Předmětem zájmu pachatelů se staly vozy značky Škoda, konkrétně Škoda Octavia, Fabia a Roomster,“ sdělila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

V celém šumperském regionu bylo od začátku letošního roku zaznamenáno šestnáct krádeží motorových vozidel. Řádku aut také motoristé sice na svém místě našli, ale byla vykradená.

Základní zabezpečovací prvky, takzvané imobilizéry, mívají moderní vozy instalované standardně výrobcem. Policisté ovšem doporučují užití mechanických a elektronických zabezpečovacích mechanismů.

„Důležitou roli jistě hraje cena zařízení, stáří a hodnota vozidla. Je také na zvážení pojištění vozu proti jeho odcizení. Obecně však platí, že nejúčinnějším opatřením ke snížení rizika krádeže je kombinace několika zabezpečovacích prvků,“ doplnila Jiřina Vybíhalová.

Policisté také upozorňují, zlodějům nahrává lhostejnost a doporučují lidem, aby si více všímali okolí. Pokud si někdo všimne podezřelých osob na parkovišti, ihned by měl kontaktovat tísňovou linku 158.