„Žena na konci roku 2009 začala své rodiče nutit, aby jí odevzdávali větší část důchodů a také příspěvek na péči. Ten byl určen pro osobu, která by se o stařečky ve špatném zdravotním stavu starala. I když dcera u rodičů pobývala, vůbec jim nijak nepomáhala a ani nezajišťovala úklid v domě. I přes jejich nesouhlas si navíc do domu přivedla psy, po kterých neuklízela výkaly ani jiné nečistoty,“ popsala mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová.

Žena peníze od svých rodičů používala jen pro svou potřebu, nakupovala hlavně alkohol.

„Celý měsíční rozpočet dokázala utratit během několika dní, takže mnohdy nezůstala pro ni a rodiče na nákup základních potravin ani koruna,“ přiblížila podivné hospodaření mluvčí policie. Žena si nejdříve chodila půjčovat peníze po sousedech a známých, protože ale dluhy nesplácela, přišla i o tento zdroj příjmů. Prosit sousedy o peníze přišli i staří manželé, nabízenou pomoc v podobě nákupu potravin ale z obav před dcerou odmítli.

Bezohledné praktiky se provalily až poté, kdy žena v listopadu nastoupila do výkonu trestu, byla totiž odsouzena za zpronevěru. Odchodem dcery do vězení se situace seniorů zlepšila, začala se o ně starat jejich snacha.

„Za chování k rodičům žena byla obviněna z útisku, kromě toho se také bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože do výkonu trestu měla nastoupit o několik měsíců dříve,“ upřesnila Tereza Neubauerová.