Událost se stala v pátek 12. července v brzkých ranních hodinách. Jednatřicetiletý muž překonal oplocení zbrojnice a vnikl do vozu Opel Vectra. Na to nemusel ani vynaložit velké úsilí, auto bylo totiž odemčené a klíčky byly v zapalování.

„Muž vůz nastartoval a chtěl s ním areál opustit. Protože se mu přes hlavní bránu projet nepodařilo, chtěl s vozem projet oplocením. Ani tak nebyl úspěšný. Na místě ho zadrželi dobrovolní hasiči a předali ho policistům,“ sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

„Našim hasičům chceme za jejich odvahu a rychlou reakci při chránění majetku města Mohelnice moc poděkovat. Tato událost ukázala, že jsou to muži na svém místě a patří jim náš dík,“ uvedl starosta města Mohelnice Pavel Kuba.

Na vozu a oplocení způsobil zloděj škodu šedesát tisíc korun. Kromě plotu poškodil i vjezdovou bránu. Při pokusu o vniknutí do areálu u ní přeštípal kabely ovládání.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Mohelnice je zařazena do kategorie JPO II. To znamená, že má povinnost vyjet k mimořádné události do pěti minut od vyhlášení poplachu. Kromě území města zasahuje i v jeho okolí.

Jednotka má dvacet čtyři členů, z toho devět je zaměstnáno jako hasiči z povolání. Ti jsou rozdělení do tří směn a zabezpečují nepřetržitou službu.

V Mohelnici jsou pokusy o krádeže vozů poměrně časté. Nahrává tomu poloha města, které leží na hlavních silničních tazích. Samospráva se těmto činům pokouší zabránit mimo jiné stále se rozšiřujícím kamerovým systémem.