Tam našel půllitrovou láhev kořalky. Muž nutkání neodolal a na místě jí vypil. Během jeho alkoholového dýchánku si ale rozbitých dveří všiml majitel objektu, který také přivolal policisty.

„Policisté pachatele zadrželi v kuchyni a převezli na hanušovické policejní oddělení. Majitel škodu vyčíslil kolem dvou set korun, při vyšetřování policisté zjistili, že muž byl již za majetkovou trestnou činnost v minulosti odsouzen,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Za poslední dny se nejedná o jediného zloděje, kterého policisté lapili přímo při činu. Ještě víc zmateněji si počínal pachatel, který se na konci října v noci hlučně dobýval do Centra pro zdravotně postižené v Kozinově ulici v Šumperku. Městské strážníky přivolal občan, který hluk na jinak klidném místě zaregistroval.

„Strážníci našli u budovy otevřené vstupní dveře, v poschodí pak vyrušili muže, který před nimi začal utíkat,“ přiblížil ředitel šumperské městské policie Zdeněk Dočekal.

Zloděj, který ani nestačil v budově nic sebrat, se pak pokusil o kaskadérský kousek. Prchl na balkón a pak začal ručkovat po okapu. Vzápětí ale spadl na zem a zranil se. Sanitka ho pak odvezla do nemocnice.

„Případ jsme předali Policii České republiky,“ dodal Dočekal.