„Policisté stále na případu intenzivně pracují, ale nelze sdělit žádné podrobnosti," uvedla mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Pachatelé se do budovy pošty vlámali v pátek nad ránem, dovnitř pravděpodobně vlezli sklepním okénkem. Pak se snažili dostat do trezoru, to se jim ale nepodařilo. Záhy se totiž rozezněl alarm, pošta je totiž v noci zabezpečena čidlem, které reaguje na pohyb. Na místo dorazila policejní hlídka a pak se ozvaly výstřely. Střílet měli pachatelé a nikoliv policisté, to je téměř jediné, co k incidentu policie sdělila. Ozbrojení zloději pak utekli.

Pošta ve Velkých Kuněticích je zatím stále zavřená.

„Dělají se tam nějaké úpravy, aby se už do objektu nikdo nepovolaný nedostal, otevírat by se mělo ve čtvrtek," sdělil starosta Velkých Kunětic Jiří Neumann. Dodal, že místní obyvatelé jsou stále přesvědčeni o tom, že pachatelé pocházejí ze sousedního Polska. „Všichni se domnívají, že to byl někdo neznalý místních poměrů, každému tady je jasné, že na malé poště velké peníze nebývají," dodal Jiří Neumann.

Podobný případ, kdy pachatelé při vloupání použili střelnou zbraň, policisté na Jesenicku dlouho nepamatují. Zato na Šumpersku v posledních letech již několik pošt přepadeno bylo. Například do pobočky České pošty v Jesenické ulici v Šumperku zamířil lupič s pistolí již dvakrát. Také malou poštu v Temenici před časem navštívil ozbrojený zakuklenec. Velké částky si lupiči neodnesli a vždy se jim podařilo z místa utéct. Ani jeden z případů policie neobjasnila.